• Място на свободен дух и модерни решения

Уведомяваме Ви за постигнати призови резултати на ученици от СОУ "Св. Климент Охридски" на проведен силен международен турнир по карате в София на 17-ти май. Първо място и златен медал спечели Ивелина Димитрова (11.а клас) при жени над 18 години, а подгласничка със сребърното отличие е абитуриентката Йоана Мошекова (12.а клас). Злато спечели и сестрата на Ивелина - Рени Димитрова (4.б клас) при 10-годишните момичета. Успешно се представиха и мъжете отборно, класирали се на второ място, като сред тях се открояват имената на Пламен Мошеков и Симеон Дерменджиев, бивши възпитаници, завършили миналата година. В състезанието участваха над 300 спортисти от Финландия, Гърция, Турция, Сърбия, Македония и др.